9.1.2012
17té kolo HC Medvědi – HC Black Bears (5:8)

Góly: Trojan 3, Bombicz, Motyka
Asistence: Trojan, Morávek, Robinson, Svoboda Z., Machálek

Vyloučený: Bubrinka M.

Sestava:V brance Machálek Beci: Trojan-Mareš, Bubrinka-Mudrák L. Lajny: Svoboda Z.-Bombicz-Morávek, Svoboda P.-Pavelka-Svoboda M., Mudrák R.-Robinson-Motyka

Tak se zápas s Black Bears vrátil zase do starých kolejí. Výsledkově se to tedy nijak nemění, že áno, šestý vzájemný ligový zápas a naše šestá prohra, ale obraz hry byl včera zpátky tam, kde jsme bývali v zápasech s tímhle soupeřem zvyklí. Rychlá a přesná kombinace, individuální šikovnost a střelba gólů. Jejich. V zápase nás dlouho držel Radimův fantastický výkon – vlastně do začátku naší obligátní třetí třetiny, kdy na ukazateli skóre svítilo 3:3. Pak se to holt trochu pokazilo, než jsme my zvládli přidat jeden gól, Blackové stihli 4. Pak ještě potrestali moje vyloučení gólem v přesilovce a úplně na závěr, půl minuty před koncem zkorigoval skóre Jarda po Ricciho přihrávce na finálních 5:8.
Blackové nás mačkali od začátku, zatápěli nám nepěkně, ale celému týmu se hra dozadu s vypětím všech sil přece jen dařila a co se nepovedlo ubránit, to pochytal Radim. Dopředu jsme se kupodivu ale dostávali taky a dokonce jsme šli i třikrát do jednogólového vedení, které soupeř pokaždé stáhl. Takže to mělo celé dost slušné tempo. Každopádně jsem byl např. já osobně už na začátku třetí třetiny vyfluslej stejně jako po 3x20 minutách čistýho času s Excalibrama.
Před zápasem se neodehrávalo tentokrát nic mimořádného, takže můžeme přejít rovnou k popisu gólů:
První náš fík dával na naše poměry poměrně pozdě (8:05) Marťas. Wes dostal puk od obránců do středního pásma, zatáhl ho po křídle a i přesto, že ho obtěžoval obránce černých medvědů, poslal přihrávku na Muertase, který nad ničím nešpekuloval a hned poslal bekhendem puk nad brankářův beton. Black Bears pak vyrovnali až v závěru první třetiny, dvě minuty před jejím koncem.
Druhý gól dával Mikin, a protože od něj se nikdy žádné sebechvály nedočkám, musí ho zastoupit jeho křídelník Ricci: Jarda nastřelil na branku, ale netrefil, bylo tam zřejmě dost husto, kromě obránců i celej první útok. Odražený puk se dostal ke komu jinému než k ONovi a ten ještě na vteřinku zaváhal, jestli to nemá posunout právě Riccimu, ale pak se rozhodl to vzít do svých tlap a sám po ledě podstřelil brankáře hostí. 2:1 pro nás v čase 4:36 druhé třetiny. Není ani vyloučeno, že byl tohleto náš přesilovkový gól. Náš náskok Blackové teď srovnali ale mnohem rychleji, už za necelé 3 minuty.
Ve druhé třetině jsme šli ještě naposledy do vedení, v čase 11:56 byl u puku Zbyňa, na svém levém křídle v útočném pásmu buďto vystřelil nebo to poslal po mantinelu; sám neví. Každopádně se puk dostal na opačnou stranu na modrou čáru, kde ho zachytil Jarda a takovou žabkou ho poslal na teč na branku Blacků. Teč se ale nekonala a puk ležérně zapadl přesně k protilehlé tyčce. Gólman hostů tam pak chvilku klopil zkroušeně hlavu, ale myslím, že toho asi moc neviděl a byla to navíc milimetrová trefa.
Blackové bohužel zase za 2 minuty srovnali na 3:3 a s tímhle skóre se šlo na třetí třetinu.
Tam se to celé pokazilo, přestalo se nám dařit v obranné třetině (často tam docházelo k nedůraznostem, kdy jsme puk prvního útočníka nějak pokryli a pochytali, ale místo rozehrávky to skončilo zase u druhého dotírajícího Blacka) a soupeř začal střílet jeden gól za druhým. 4:43, 6:28, 7:06, 7:38, takhle to stojí v Lucčině zápisu. Vzpomínám si na jeden z těchhle gólů, který byl výstavní – spáchala ho černožlutá 24ka. Ten se dostal do trháku a jel na Radima sám a už už se zdálo, že to Radim vychytá, skvěle mu skočil do bekhendové kličky, natáhl se po ledě, pokryl prostor dole, my rybníkáři bychom byli už ztracení, protože puk z bekhendu v téhle rychlosti zvednout neumíme a tady by to bylo zatraceně vysoko, ale ta černožlutá potvora to jen tak mýrnixtýrinx ladně špičkou hokejky poslala pod víko. Ku.va, parádní kousek.
Na naší straně se prosadil až v čase 11:33 opět Jarda, už se na to nemohl dívat, tak na své pravé straně převzal puk (nahrávku si připisuje Radim) a projel s ním podél mantinelu až za branku medvědích soupeřů, útočníci natáhli k jejich levé tyčce obránce, takže Jarda mohl dokončit nerušeně manévr, objet celou bránu a zezadu zasunout k tyčce pravé.
O dvě minuty později ještě Black Bears uzavřeli svůj střelecký účet na 8 zářezů a na samý závěr v čase 14:28 zkompletoval Jarda svůj čistý hattrick. Ricci zatáhl puk do pásma a od mantinelu ho z otočky poslal mezi kruhy, kam si najel Jarda, bleskově zpracoval a přízemní střelou propálil gólmana.
Ještě tu mám počet střel - Medvědi 27, Blackové 35. Jarda tomu nemohl v šatně uvěřit, v první třetině jsme totiž nestříleli skoro vůbec (5 střel), tam jsme vždycky puk sice zatáhli do pásma a nějak tam s ním šmrdlali, ale chyběl přímočařejší tah na branku. Ve druhé a třetí už to ale bylo lepší :-)
No a o tom time-outu, který jsem (nejspíš) po gólu na 3:5 vybral, nemá ani cenu mluvit :-)
Poslední zápas hrajeme za 14 dní s Morendou a bude to úplně poslední zápas základní části ligy, takže tam už budeme vědět, na čem jsme a dění na ledě může ovlivňovat hlavně matematika (ale s Morendou člověk nikdy neví) :-)