O nás

Amatérský hokejový tým HC Medvědi vznikl koncem jara 2009 z party lidí, kteří spolu léta pravidelně chodili hrávat hokej jen tak. Donesla se k nám informace o Strnadově amatérské hokejové lize (SAHL) a o tom, že se pro nadcházející sezónu rozšiřuje, a tak jsme se rozhodli, že se přidáme.  Název týmu byl inspirován naším nejvýraznějším hráčem Mikinem, přezdívaným Medvěd (pro svou drobnou, přehlédnutelnou postavu a tenký, přeslechnutelný hlásek :-) ).

Od května 2009 jsme začali zkoušet své síly v přátelských utkáních s dalšími potenciálními účastníky SAHL a protože výsledky nebyly nijak špatné bylo definitivně rozhodnuto, že do toho půjdeme.

Počátky, kolem kterých vyrostl  současný tým, sahají až do roku 1998. Z té doby však v týmu zbyli snad jen 2-3 hráči. Podstatná část týmu se přidala v roce 2002.
Vždy se však chodívalo hrát buď v pátek nebo v sobotu do haly na Úvoze v exkluzivní noční čas od 0:45. Pamětníci tam zažili i tříhodinový led, jelikož ledař ve své kukani usnul a klukům to v zápalu hry tak nějak uniklo. Někteří pamětníci také vzpomínají na bohatýrské předzápasové posilňování v baru, vtipně umístěném přímo nad ledovou plochou. Dodnes se vedou akademické diskuse o tom, zda se množství vypitých piv projevuje na (ne)kvalitě hry.
Tehdy se vytvořila kostra současného týmu (cca 10 lidí),  ke které se v průběhu let přidávali a zase odcházeli další hráči. Po výstavbě nových hal STEL u Boby jsme pak našli domovský led tam.

Do SAHL jsme tedy vstoupili v sezóně 2009/2010 a v konkurenci deseti týmů jsme hned první rok urvali náš doposud nejlepší výsledek - 4. místo. Od té doby šla kvalita ligy nahoru a naše jaksi dolů, takže v následující sezóně jsme se propadli na 7. pozici. Konečně v sezóně loňské, tj. 2011/2012 jsme se kapku zmátořili, hlavně vstup do sezóny byl skvělý - 4 zápasy, 4 vítězství (následující propad byl taky lahůdka - 5 dalších zápasů a 5 proher :-) ) a skončili po základní části na 5. místě. V play-off jsme vypadli v prvním kole se Sputniky. Mezi pilíře týmu patří kromě Radima v brance v poli Jarda, Mikin a s odřenýma ušima Alan. Nedá se říct, že bychom excelovali nějakým vypečeným herním projevem, ale kažodpádně se v lize neztrácíme. Akorát se nám za ty tři sezóny ještě nepodařilo ani jednou porazit Black Bears, tak to je teď pro nadcházející sezónu výzva číslo jedna :-)
A ukázalo se, že tahle výzva zůstala nenaplněná a že jsme se letos teda ztratili. Uplynulá sezóna byla tou nejhorší, jakou jsme zatím v lize odehráli. Black Bears s námi bez potíží vytřeli dvakrát led a podobně to zvládly i skoro všechny zbylé týmy. Jen čtyři výhry z dvaadvaceti zápasů a astronomický počet obdržených branek, to mluví za vše. Jedním z důvodů bylo kromě naší chaotické obranné hry i to, že většina týmů v lize posílila a tak nějak zhokejověla. Budeme holt muset nějak zkusit srovnat krok. A uvidíme, co přinese další sezóna.