Strnadova Amatérská Hokejová Liga ( SAHL)

Pravidla a herní řád pro sezónu 2012/2013

1. Tuto soutěž řídí Výbor SAHL ve složení po jednom zástupci (vedoucího) z každého týmu. Jmenovitý seznam bude zveřejněn, včetně kontaktů, na stránkách www.sahl.cz, které zahájí provoz společně se zahájením sezony 2012/2013. Vedoucím celé soutěže je Slavomír Kubánek (dále jen vedoucí SAHL).

2. Tato pravidla jsou závazná pro všechny zúčastněné týmy. V případě dalších náležitostí soutěže, které nejsou přesně uvedeny v pravidlech nebo herním řádu, bude jednat výbor. Rozhodnutí výboru bude pro všechny týmy závazné.

3. Výsledky, informace, změny, dotazy a diskuse budou probíhat na stránkách SAHL - www.sahl.cz , emailovou popř. SMS komunikací. Tato liga bude odehrána systémem: základní část 2 kola (1.kolo do Vánoc, 2. kolo po Novém roce). Předpoklad je: utkání 1x týdně dle rozlosování ligy, vždy po dohodě vedoucích mužstev. Bezprostředně po skončení základní části navazuje odehrání PLAY-OFF. Počet týmů a systém PLAY-OFF bude upřesněn na začátku soutěže podle aktuálního počtu zúčastněných týmů.

4. Základní část se hraje se podle platných pravidel ČSLH na 3 x 15 minut čistého času (pokud nebude dostatek času, tak se 3. třetina odehraje do výjezdu rolby) + delegovaný rozhodčí (max. 2) + časomíra. Po každé třetině DOJDE KE STŘÍDÁNÍ STRAN. Začátek zápasu je do pěti minut od začátku ledu. Bodové hodnocení: vítězství = 2 body, remíza = 1 bod, prohra = 0 bodů. Domácí tým vždy zajistí led, rozhodčí, časomíru, lékárničku na střídačce a oznámí vedoucímu SAHL předem termín a místo utkání. Povinností vedoucích obou mužstev je do 24 hodin oznámit vedoucímu SAHL výsledek zápasu a podklady pro tabulku střelců (zápis o utkání - ZOU). Platbu za led, rozhodčí a časomíru vždy provede domácí tým. V případě, že se tým nemá vlastní led a oba zápasy se hrají pouze u jednoho týmu, je platba 50/50.

5. PLAY-OFF se hraje se podle platných pravidel ČSLH na 3 x 15 minut čistého času (pokud nebude dostatek času, také se 3. třetina odehraje do výjezdu rolby) + 2 delegovaní rozhodčí. Po každé třetině dojde ke střídání stran. Začátek zápasu je do pěti minut od začátku ledu. Až do finálové série se hraje na 2 vítězné zápasy, finále PLAY-OFF se hraje na 3 vítězné zápasy. V případě nerozhodného výsledku následují samostatné nájezdy. Domácí tým vždy zajistí led, rozhodčí, časomíru a oznámí vedoucímu SAHL předem termín a místo utkání. Povinností vedoucích obou mužstev je do 24 hodin oznámit vedoucímu SAHL výsledek zápasu. Platbu za led, rozhodčí a časomíru vždy provede domácí tým. V případě, že se tým nemá vlastní led a oba zápasy se hrají pouze u jednoho týmu, je platba 50/50. V případě lichého zápasu je platba taktéž 50/50.

6. Vítěz základní části získává POHÁR MARTINA STRNADA. Po skončení základní části se uzavírá pořadí v tabulce brankařů a v bodovací tabulce hráčů. První tři týmy v PLAY-OFF získávají pohár a příslušné medaile + vítězný tým PLAY-OFF získává do pronájmu PUTOVNÍ POHÁR SAHL, na který bude umístěna jeho jmenovka společně s příslušnou vítěznou sezonou. Vedoucí vítězného týmu zodpovídá za to, že Putovní pohár SAHL bude vedoucímu SAHL vrácen nezničený a v původním stavu, tak jak ho vítězný tým převzal při oficiálním předání. Pokud tomu tak nebude, uhradí tým, jenž pohár poškodil, výrobu nového poháru. Všechny ceny budou předány na závěrečném vyhodnocení sezony. Termín a čas této akce bude vždy dopředu oznámen všem vedoucím týmů.

7. Každý tým hrající tuto soutěž bude mít minimálně jednu sadu stejnobarevných dresů s arabskými čísly na zádech. V družstvu nesmí být více stejných hráčských čísel. Každému hráči bude na sezonu přiděleno právě jedno číslo, které bude uvedeno na soupisce týmu. Před zápasem se vedoucí týmů dohodnou na barvě dresů.

- každé mužstvo určí kapitána a nejvýše dva asistenty (náhradní kapitány). Kapitán musí být označen písmenem C a náhradní kapitán(i) písmenem A. Písmeno musí být dostatečně velké, viditelné a v kontrastní barvě. Umístění označení bude na přední straně dresu.

- pouze C nebo A má právo hovořit, pokud není potrestán, s rozhodčím na ledě o otázkách vztahujících se k výkladu pravidel, které mohou vzniknout během utkání.

8. Tresty v utkání: menší trest 1.5 minuty (čistý čas); větší trest 3 minuty (čistý čas); osobní trest 7 minut (čistý čas). Jakýkoliv hrubý faul u hrazení (najetí zezadu), strom a rvačka bude trestáno větším trestem a vyloučením do konce utkání. Slovní napadení rozhodčího bude trestáno větším a trestem a trestem do konce utkání. Fyzické napadení rozhodčího: doživotní vyloučení ze soutěže. Hráč, který obdrží trest do konce utkání, má v bezprostředně následujících 2 kolech STOP (nepočítá se volné kolo). Jméno hráče bude nahlášeno vedoucímu SAHL společně s výsledkem a statistikami zápasu. V případě, že přes zákaz do dalšího utkání nastoupí, bude utkání kontumováno (5:0) a vedoucí SAHL rozhodne o dalším setrvání hráče v soutěži. Pokud dojde ke zranění brankaře, musí buď v co nejkratší době pokračovat ve hře, nebo musí být vystřídán náhradním brankařem. Pokud v týmu již není náhradní brankař, bude mužstvu poskytnuta 10 minutová přestávka na převlečení hráče z pole do brankařské výstroje.

9. Povinností každého hráče je bez výhrad se podřídit a respektovat rozhodnutí rozhodčího, který řídí utkání. Jméno hráče, který se odmítl podřídit rozhodnutí rozhodčího, bude oznámeno vedoucímu SAHL (zařídí vedoucí zúčastněných týmů), a ten rozhodne o závažnosti. Vedoucí SAHL může v tomto případě hráče i vyloučit ze soutěže.

10. Jeden hráč nesmí nastupovat ve více týmech SAHL. Pouze brankář může v případě nutnosti nastoupit za jiný tým SAHL, ale jeho výkon nebude zaznamenán do tabulky brankařů.

11. Každý tým do daného termínu předá vedoucímu SAHL elektronickou soupisku (jméno, příjmení, datum narození, foto, číslo dresu). Soupiska může obsahovat max. 30 hráčů bez brankařů. Tým, který nedodrží termín dodání soupisky, nebude zařazen do soutěže. Hráči této soutěže nesmí být registrováni v jakékoli soutěži ČSLH, s výjimkou „dědků“ nad 50 let. Hráči mladší 18-ti let mohou hrát pouze s písemným souhlasem rodičů. Za tento bod odpovídá Výbor SAHL (tj. každý vedoucí za svoje mužstvo). Účast každého hráče v této soutěži je výhradně na jeho vlastní nebezpečí a hráč nese veškerá (zejména zdravotní) rizika spojená s účastí v této hokejové soutěži. Při zápasech budou mít všichni hráči kompletní hokejovou výstroj. Zároveň je doporučeno, aby všechna zúčastněná mužstva svoje hráče pojistila - náhoda je blbec.

12. Zápas může být sehrán pouze v případě, že družstvo má brankáře (i zapůjčeného – viz bod 9) a minimálně 7 hráčů v poli. Jinak bude zápas kontumován výsledkem (5:0) v neprospěch týmu, který nenastoupil v určeném počtu. Nedostaví-li se mužstvo bez omluvy na zápas, bude zápas kontumován výsledkem (5:0) a nepřítomné mužstvo bezpodmínečně uhradí náklady za ledovou plochu, rozhodčí a časomíru.

13. Každý z týmů může maximálně 2x přeložit zápas (tzn. 1x v každém kole základní části) a 1x v rámci PLAY-OFF. Důvody pro přeložení zápasu by měly samozřejmě být opravdu závažné.