15.1.2012
18té kolo HC Morenda – HC Medvědi (5:7)

Góly: Svoboda Z. 2, Morávek 2, Robinson, Svoboda M., Svoboda P.
Asistence: Morávek 2, Bombicz, Pavelka, Svoboda Z., Bubrinka, Trojan

Střely: Medvědi 10+10+8=28 a Morenda 7+8+6=21

Sestava: V brance host B. Sehnal Beci: Trojan-Mareš, Bubrinka-Morava Lajny: Svoboda Z.-Bombicz-Morávek, Svoboda M.- Pavelka-Svoboda P.- Robinson

Včera se v tradičně dost vyhřáté Krasohale (rok jsme tam nebyli a taky ty lajny jsou furt stejně neviditelný jako dřív, rozhodčí mi občas připadal jako houbař, jak s očima přišpendlenýma k ledu hledal kruhy na vhazování) odehrál závěrečný zápas letošní základní části SAHL mezi Morendou a námi Medvědy. Vůbec o nic nešlo, ani jeden z týmů už nemohl v tabulce ničeho smysluplného dosáhnout, karty na play-off už byly rozdány v zápasech ostatních ligových souputníků. Na tempu zápasu to bylo taky znát, nebyla to žádná střemhlavá divočina, ale i tak vcelku otevřený útočný hokej, ve kterém se dařilo více nám. Tentokrát jsme tahali za delší konec provazu a oplatili jsme soupeři podzimní porážku.
Morenda v zápase hodně často zapomínala na obranu, propadali ve středním pásmu a pouštěli nás do spousty brejků (jeden z nich krásně proměnil Zbyňa) a situací typu 2 na 1 (jednou to bylo i 2 na 0, ale Přema s Alanem ten únik bohužel nedotáhli do úspěšného konce), kterých jsme my ale taky spoustu zahodili. O ofenzivně laděném zápase svědčí i to, že i já osobně jsem se ocitl asi 3x v těsné blízkosti soupeřovy branky, což je jinak událost svátečního charakteru.
Na zápas se nás nakonec po drobných peripetiích sešlo 11, takže se hrálo na tři centry. Do branky jsem musel podruhé v sezóně povolat jako záskok Bohina, ale včera neměl na rozdíl od svého prvního zápasu v naší brance se Strnady vůbec den. Čtyři góly z pěti, které dostal, byly hodně laciné a jen díky nim dokázala Morenda v první půlce zápasu držet výsledkově krok. Gólman Morendy se zase vyznamenával neustálým posunováním své branky. Zatímco Bohinovi se to podařilo za celý zápas jedinkrát, Morenďák s tou svou klecí šiboval divoce jak ajznboňáci na nádraží v Maloměřicích. Nevím, jestli s tím mají zkušenost i ostatní týmy, ale pro play-off by to chtělo nejspíš nějak podchytit.
Na zápase byla i časoměřička Lucka, takže vývoj skóre máme zapsaný přesně, čas je tentokrát hrubý (hrálo se na 3x20). Akorát do zápisu nenapsala střelce gólů a ti naši si pořadí už nepamatují, takže to bude takové neučesané.
První gól padl v čase 1:28 a dala ho Morenda, bylo to takové plácnutí od modré, které na ledě pravda kapku skočilo. Nám se podařilo vyrovnat zanedlouho, v čase 4:11. Ve 13:38 jsme vedli už 2:1. Morenda srovnala v 16:34. První třetina 2:2.
Druhá třetina – ve 2:30 jdeme do vedení 3:2, 3:18 je srovnáno, pak odskočíme na 5:3 (9:42 a 13:43) a Morenda 15:41 snižuje na 5:4. Třetí třetina 2:3
Třetí třetina – 0:35 je srovnáno na 5:5, ale o necelou minutu později zase vedeme a v 5:43 definitivně pečetíme na 5:7. Do konce zápasu pak už gól nepadl.
Popisy gólů se tedy dneska spojují jen s jejich střelci. Na úvod tu mám takovou lingvistickou lahůdku. Ačkoli je Wes v češtině čím dál tím zběhlejší a pohotovější, přece jen při popisu své gólové akce zapojil svůj rodný jazyk: „The other team had a power play while Jarda and I went on the attack. Jarda skated down the left side and I raced towards the net. There were two defender between us and he passed the puck to me in the air. I hit the puck out of the air, it dropped on the ice right next to the goalie and I slid it past him and into the net. I should have had two more goals but the goalie kept moving the net.“
Přema se vyjádřil ke svému zářezu takhle: „Moc si toho nepamatuju, ale dostal jsem přihrávku od Alana z pravého rohu, která sice mířila na Mikina, ale on ji minul a tak se dostala až ke mně na levou tyčku. Rychle jsem ji zpracoval, zamířil a nad beton umístil do brány. V ten samý okamžik gólman posunul kasu, ale gól platil.“
A Ricci: „Můj první - po výjezdu zpoza branky a kličce do středu jsem v pádu podstřelil vše co mi stálo v cestě a trefil branku, kde to jistil Freedom, rozhodčí sice tvrdil že ta první střela nebyl gól, až ta dorážka, ale ON to viděl (i Jarda) a ten má vždy pravdu (a moje pozn.: já jsem to viděl taky, bo mám díky tomu asistenci. T). Druhý - po několika spálených šancích jsem vystřelil za jízdy do brankáře (sotva to tam doletělo), ale ten to vyrazil a až napodruhý jsem to propálil z boku za brankáře. Příhra 1 - Zbyňovi do unikátního úniku, od červené jsem ho poslal na modré do úniku a šel jsem střídat a z lavičky sledoval jestli si Zbyňa poradí a měl jsem dost času si i sednout a napít se, protože to vypadalo že Z. k té brance couvá a svůj blafák ze stoje dělal 20 centimetrů před gólmanem. Příhra 2 - někomu jsem nahrál, ale nevím komu.“
A ještě Freedom, ten si pamatoval, že svůj gól dával na 6:5. Zachytil rozehrávku Morendy na modré a povyjel ke kruhům odkud vystřelil po ledě k pravé tyčce.
Takže to je v základní části ligy všechno, skončili jsme pátí a letos jsme odehráli gólově rekordní ročník, 102 vstřelených, 101 obdržených branek.
V play-off se potkáme se Sputniky, kteří byli čtvrtí se stejným poměrem výher a proher, akorát s výrazně lepší obranou než my, dostali o 40 (!) gólů míň než my.
Tak uvidíme, jak tenhle souboj dopadne.