20.2.2012
Druhý zápas PLAY-OFF HC Medvědi – HC Sputnik B (1:3)

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1

Góly: Robinson
Asistence: ?

Odvetný zápas 1. kola play-off nám vystavil v letošním ligovém ročníku definitivní stopku. Ani na domácí půdě jsme Sputniky neporazili. Nedokázali jsme zahrát účinně dopředu, nebezpečné příležitosti si dokázala vytvářet pořádně jen první lajna (klobouk dolů před Zbyňovou agilitou) a zase jsme všichni málo stříleli. Bojovnost a odhodlání by bylo, i ta nervozita už opadla, ale holt chyběly kvality. Je to škoda, protože Sputnici byli hratelní (hm, ale to platilo především opačně, z pohledu Sputniků na nás) a oba zápasy s nimi byly otevřené. Navíc jsme včera dali velmi brzy první gól, opět jsme využili přesilovku (gól dával Wes), nařízenou za zdržování hry, to právě končila třetí minuta. Sputnici ale kapku se štěstím (byť po tlaku v našem obranném pásmu) o tři minuty později vyrovnali a my jsme už žádný další gól přidat nedokázali.
Od druhé polovině druhé třetiny nás začali Sputnici častěji přehrávat, přidali vedoucí gól a měli i víc nebezpečnějších šancí, které spolehlivě likvidoval Radim. Naše snahy vyznívaly v té době hodně jalově. Ve třetí třetině měl pak hvězdnou chvilku Alan, hrající dnes na postu beka: nejprve na útočné modré udělal krásnou kličku a velmi dobře střílel, ale pak vzápětí vrácený puk nastřelil do bránícího útočníka Sputniků a ten následný brejk proměnil a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto.
Škoda nevyužitých přesilovek, stejně jako v minulém zápase jsme hráli celkem čtyři, ale kromě té proměněné se trochu povedla už jen jedna z nich.
Málem to taky dneska vypadalo na další zranění, po Pavlovi S., který má od minula zašitou rozseknutou bradu (a dneska nehrál) dostal vysokou holí do nosu i ON. Mikinův nos se ale ukázal tvrdší než soupeřova hokejka a vydržel.
Zmínka o ONovi mi připomněla další excelentní epizodku jeho naučného seriálu „Hokejová výzbroj a jak na ni“, s podtitulem „Svírání“. Kdo to neviděl, o hodně přišel :-)
Takže už jen podtrženo a sečteno, Sputnik si postup přes nás zasloužil. Litovat můžeme absencí v naší sestavě, bohužel nejcitelněji nám v obou zápasech chyběl náš nejlepší shooter Jarda.
Zdar amatérskému hokeji, zdar Slávovi a celé SAHL, zdar medvědím spoluhráčům a případným čtenářům díky za pozornost. Nashle v příštím ligovém ročníku.