19.12.2011
15té kolo HC Medvědi – HC Strnados (6:3)

Góly: Svoboda M. 2, Bombicz, Sekanina, Mudrák R., Morávek
Asistence: Trojan J 2, Morávek, Bombicz, Robinson, Sekanina

Vyloučení: Mudrák R., Motyka

Sestava:Machálek; Trojan-Mareš, Bubrinka-Mudrák L.; Sekanina-Bombicz-Morávek, Svoboda P.-Pavelka-Svoboda M., Motyka-Robinson-Mudrák R.

Počet střel: Strnados 26, Medvědi 29

Tak se nám odveta za podzimní porážku vydařila. Před zápasem jsme si nebyli ničím vůbec jistí, protože strnad je úskočný pták a nám umí zacvrlikat takovou, že se nám zasukujou všechny čtyři tlapy, ale tentokrát jsme slušnou porcí gólů opeřence zvládli. Obraz hry se taky přece jen více měnil než při prvním zápase, střídaly se pasáže, kdy měli navrch Strnadi s těmi, kdy jsme měli navrch my. Rozhodně nás taky podržel Radim, odchytal velmi dobrý zápas. Soupeři pokud vím museli s gólmanem improvizovat, ale host v jejich brance se nechal zahanbit jen jediným velmi laciným gólem, jinak určitě nezklamal.
V sestavě jsme oproti předchozím 3 zápasům udělali jedinou malou, ale významnou změnu, Jarda se vrátil na beka a ukázalo se, že to byl dobrý tah, protože měli s Filipem plné hokejky práce s nejlepším hráčem soupeře, osmnáctkou Patecem (pokud si to vybavuju správně, ex-Phantomák z naší první ligové sezóny). Oba (Jarda i Filip) odvedli skvělou práci, a to že se Patec tolik neprosadil, je hlavně jejich zásluha, sváděli s jeho lajnou hutné boje.
Skóre v první třetině, která bývá při našich zápasech občas dost divoká – (např. teď na „jaře“ se Sputnikem 7 gólů a se Zaječím 5), se ve dvouminutových intervalech přelévalo z jedné strany na druhou. Nejprve se dostali Strnadové do vedení, v čase 3:19 to zařídil právě Patec a dle Radimových vzpomínek to byl nakonec zase jednou vlastňák od Jardovy brusle. Za dvě minuty, v čase 5:06 vyrovnával Freedom po spolupráci s Jardou. O necelé dvě minuty později zvyšoval Pavel S. po příhře od ONa na 2:1, aby zase o necelé dvě minuty později vyrovnávali Strnadové na 2:2 střelou pod víko Radimovy klece a pro změnu o další dvě minuty později urval vedení na naši stranu samotný ON, což nakoplo opět Freedoma, který uzavřel o 45 vteřin později na 4:2 v 1. třetině.
Druhá třetina se nesla v podstatně klidnějším duchu, o jediný gól se postaral v jejím samotném závěru Ríša jr. ve spolupráci s Wesem.
Třetí třetina začala hned zkraje pro nás neblaze, na 5:3 snižovali Strnados už v čase 1:46 (přihrávka z boku na nehlídaného hráče, který s pomocí tyčky dopravil puk do sítě) a pak se dlouho nic nedělo, než konečně završil na sklonku 11. minuty příděl gólů na dnešní zápas Ricci. V závěru třetí třetiny se nám ještě podařilo přežít Muertasovo vyloučení (ve kterém jsem si připsal jediný pořádný obranný zákrok za zápas, což svědčí o výtečné práci, kterou jinak v naší dvojici odváděl Luboš), Strnados se za stavu 6:3 ani nijak nehrnuli k odvolávání gólmana.
Mikinův gól (třetí) byl klasika jeho lajny – Ricci se nemohl odtrhnout od puku, se kterým kroužil vpravo od soupeřovy branky, tak se musel ON malinkou připomenout, jak píše Ríša: medvědím řevem „Riči, kurva“, při kterým stydla krev v žilách. Tak si Ríša dal ještě jedno kolečko s pukem a pak v podstatě naslepo parádně bekhendem našel ONovu hokejku, která se ukázala býti stejně neomylná a poslala puk do sítě.
Freedomův gól (čtvrtý) byl ten, co si gólman soupeře za rámeček rozhodně nedá. Přema se dostal ještě na naší polovině k puku, poslal ho na najetého Freedoma, který ale nezachytil a puk se vydal směrem na icing, naštěstí si klouzal jen tak lážo plážo a než zareagoval někdo z týmu Strnadů, Freedom se za ním vydal, stihnul ho asi tak metr před čárou, v podstatě do něj jen tak plácnul a propálil po ledě gólmana, který v tu chvíli kapku zaspal a stál na bruslích.
Ricciho gól (šestý) pak padl po tlaku, kdy se celá lajna dostala do prostoru před gólmana a pěkně si všichni tři sáhli na puk – Pavel vystřelil, ON dorážel a puk zůstal ležet vedle betonu, kterým se ho gólman snažil zastavit a než ho stihnul úplně zakrýt, Ricci do něj šťastně šťouchl, v podstatě současně s hvizdem rozhodčího, což vyvolalo malé diskuse Strnadů s rozhodčím, ale gól byl uznaný.
A vzhledem k tomu, že ani 3 dny po zápase nedodali ostatní popisy svých akcí a já si je nepamatuju, tak tímto výčet medvědích úspěchů končí. Končí tím i náš letošní ligový kalendářní rok, ve zbytku sezóny máme v novém roce už jen tři zápasy, zato se jedná o výživnou kombinaci Excalibr, Blackové, Morenda.
Hezké svátky!