Góly: Trojan 4, Bombicz, Pavelka, Sekanina, Morávek, Svoboda M.
Asistence: Robinson 2, Pavelka, Svoboda M., Štěpán, Bubrinka, Sekanina, Morava, Svoboda Z.

Vyloučení: Trojan, Bombicz

Sestava:Machálek; Bubrinka-Motyka, Dítě-Štěpán, Mareš-Morava; Svoboda Z.-Bombicz-Morávek, Svoboda M.-Sekanina-Pavelka, Fuchs-Robinson-Trojan.

Počet střel: Medvědi 47, Zaječí 28

Masová účast hráčů na dnešním zápase si vyžádala úpravy v sestavě, které vedly k návratu Jardy Trojana dopředu do útoku, za což se nám odvděčil dalším skvělým individuálním výkonem. Proti Mercedesům řádil ON (4+1), proti Zaječí skoro stejně Jarda – 4+0.
Výsledky posledních tří zápasů jsou jako na houpačce – 7:2, 2:10, 9:4. Slabším náturám by se z toho lítání od vysoké výhry k hluboké prohře mohlo udělat šoufl. Takže proti příštímu soupeři (HC Rockets) by to chtělo udržet se radši nahoře, ať neznečistíme nižší patra tabulky...
Do zápasu jsme tedy nastupovali v plném počtu 3 pětek, během večera mě protentokrát zaskočilo to, že nikdo neodřeknul. Zaječí přijelo v deseti lidech a dovedu si živě představit, jak se jim asi muselo dívat na naši hordu v bílém, která o sebe při rozbruslování zakopávala v úzké třetině plochy NHL na halách. A ve třetí třetině bylo jasné, že soupeře kromě brankového rozdílu dusí taky únava: při jednom buly v naší obranné třetině snad 30 vteřin stáli nachystaní jen 4 Zaječáci a tomu pátému se do hry vůbec nechtělo, na střídačce se navzájem málem vyhazovali na led. Rozhodčímu nakonec došla trpělivost a hodil buly i při devíti lidech na ledě.
Nástup do zápasu jsme měli opravdu razantní a nahlédnout pod pokličku dění nám tady umožní dopisovatel Zbyňa:
„U nás to šlo ráz na ráz. Mikise je potřeba předem zdravě nabudit, protože on pak podává lepší výkony. Něco jako Jarda Jágr, prostě nehledí na svoje osobní statistiky a obětuje se pro tým! Já ho nabudil hned v první minutě zápasu srážkou v plné rychlosti. Takovou šlupku jsem ještě nedostal. Kdysi jsem se koukal na film „Kráčející skála“ … teď už vím, že skála nekráčí ani nestojí ale bruslí!! Nevím, jestli jste to viděli všichni, ale i skála klesla v kolenou a to jsem zůstal už úplně v transu. První otázka Mikina byla: „Seš v pohodě?“ Chvíli jsem mu nerozuměl, ale pak se mi 12 Mikinů pospojovalo do jednoho a já vyhekal „jo, dobrý“. Na střídačce se Mikin držel za klíční kost. To jsem moc nepochopil, protože jeho klíční kost je ve velikosti mojí kosti stehenní, ale budiž, zřejmě obnovené zranění z války. Možná kdysi Mikise trefila „kulka“ z protitankové střely, jinak si to vysvětlit neumím...
No nic. Přesně tohle nám chybělo pro to, abychom pak (pozn. redakce, tohle byl v reálu 5. gól, zvyšující na 5-2) dali ten nejdůležitější gól onoho večera. Ríša si řekl na červené o přihrávku, vymíchal tam tak 8 hráčů, ujel 2 metry. Pak nahodil puk na moji levou stranu odkud přišla nejkrásnější přihrávka zápasu přesně na vrchol kruhu a Mikinovu hokejku. Ten se nemýlil. Podle mě musel v minulosti lovit bizony střelou kamenem mezi oči. Prostě potáhl, zamířil a nádhernou střelou k tyči na milimetry přesně dával gól, který rozpoutal medvědí šílenství a posun celý tým k vysněné výhře!“
Zbyňovo blízké setkání medvědího druhu se tak zalíbilo Freedomovi, že si ho chtěl vyzkoušet i sám na vlastní kůži a o pár desítek minut později se mu to vyplnilo. I on se potkal s ONem a skončilo to podobně jako poprvé. Freedom nicméně o detailech svého zážitku mlčí, tak si každý může zapojit dle libosti fantazii.
První gól dával zmíněný Freedom po spolupráci se Subou, který zachytil puk na modré čáře a posunul ho do třetiny, kde ho Freedom převzal, protáhl se podél mantinelu, sjel si blíž k bráně a prostřelil gólmana mezi nohy.
Druhým gólem začal svoji gólovou jízdu Jarda, kterému předložil nádhernou přihrávku Wes a Jarda mohl dávat do prázdné branky.
Třetí gól spáchali Alan s Pavlem - Pavel výborně vybojoval puk za brankou soupeře a ihned nahazoval na volného Alana před bránou, který pálil z první. Vzápětí se souhra Pavla a Alana opakovala: tentokrát Alan zavezl puk po křídle do útočné třetiny, kde prohodil puk nad hokejkou soupeřova obránce směrem mezi kruhy, kam si pohotově najížděl Pavel a střelou pod víko zvýšil ve 12. minutě 1. třetiny naše vedení na 4:1.
V první třetině se trefil i soupeř, snížení na 1:3 obstaral nám dobře známý Jony, 18tka, kerý pavidelně okupuje nejvyšší místa kanadského bodování ligy. Ačkoli jsme se snažili dávat si na něj pozor, podařilo se mu projet ze svého místa na beku až za naši branku, odkud si malinko vybruslil a zřejmě z nulového úhlu dokázal nějak zázračně procpat puk za čáru kolem přesunujícího se Radima. Jony na sebe upozornil v průběhu zápasu ještě jednou – ve třetí třetině krátkou potyčkou s Mikinem, za kterou šli oba dva na dvě minuty bručet a hrálo se ve čtyřech. Mikin to líčíl tak, že ho Jony záškodnicky dvakrát podrthnul hokejkou a jemu to už nepřišlo moc zábavný. ON si tak užil dost kontaktní večer :-)
Skóre druhé třetiny otevřelo Zaječí, hned na konci první minuty došlo k podobné situaci jako při jejich prvním gólu, tentokrát jiný hráč objel zezadu naši branku zprava a vsítil. O dvě minuty později pak střílel už popsaný gól Mikin. V 8. minutě opět Zaječí o kousek snížilo, na 3-5 doráželi puk k pravé tyčce Radimovy klece. O dvě minuty později dával na 6:3 zase Jarda, kterého poslala do trháku nahrávka nejspíš Václava (ale tohle není moc jisté, v šatně se k tomu ale nikdo jiný nepřihlásil).
Ve třetí třetině zahájil nedotažený útok na desítku Ríša, kterému jsem nahrával já - po nějaké mele před brankou se rotující puk objevil přede mnou na vrcholku kruhu, tak jsem s ním popojel k brance a z pravé strany našel Ríšovu hokejku, která puk usměrnila do sítě. O populární dvě minuty později střílel dával zase Jarda a zase ze samostatného úniku, na který ho tentokrát vyslal Freedom. Freedom zachytil puk, vyhazovaný našimi obránci ze třetiny, na naší obrané modré ho zastavil, chvilku se s ním pomazlil a pak nahrál do jízdy uhánějícímu Jardovi, který neomylně zavěsil.
Na 8-4 Zaječí snižovalo v 10. minutě a byl to krásný vlastňáček, puk zbůhdarma nahozený od zadního mantinelu nejprve změnil směr od Vaškovy brusle a pak ještě jednou do naší sítě od té Radimovy.
Na závěrečných 9-4 nedával pak nikdo jiný než Jarda, zopakovali si spolupráci s Wesem, Jarda opět dostal puk před branku.
Tož tak, i druhý letošní zápas proti Zajícům Medvědi vyhráli. V našich brlozích tak může nakrátko zavládnout spokojenost, než se příští týden vydáme honit mladíky z Rockets.