10té kolo HC Medvědi – HC Mercedes (7:2)

Bodování:

G: Bombicz 4, Pavelka, Trojan, Štěpán
A:Pavelka 2, Bombicz, Svoboda M., Štěpán, Morávek, Sekanina

Počet střel: Medvědi 34, Mercedes 19

ONův večer! Do 37. minuty za nás střílel jen ON a to hned čtyřikrát po sobě, takže tu máme takový malý čistý kvadrutrick. Mikin vzal zápas pevně do svých medvědích tlap a trpělivě nás dotlačil k vítězství po dlouhé sérii porážek. A to hrál navíc ještě takticky vyzrále a zodpovědně dozadu, až tak, že první střídání snad málem nepřejel ani červenou čáru! Na druhou stranu se dostal do takového laufu, že má na svoje akce těžkou amnézii, jak mi napsal: „Jsem byl v takovým švihu že si nic nepamatuju. Jo, při důrazu za brankou soupeře jsem se prokličkoval k nahrávce pro Alana, to bylo asi na 5-2.“ No, nepamatuje si, nepamatuje, podle oficiálního zápisu to bylo na 7:2 :-)
Na straně Mercedesu, který tentokrát přijel v pěkném počtu deseti lidí, byl nebezpečný především hráč č. 22, který byl rychlý a mrštný, silný na puku a sám táhl ty nejlepší akce soupeře a nakonec i jeden gól dal. Kdyby měl k sobě v útoku někoho šikovnějšího, kdo by dokázal líp zužitkovat jeho dobré přihrávky, tak nám mohlo být občas pěkně horko. Taky dlužíme Mercedesům malou omluvu za cirka 2 důraznější souboje, po kterých se jejich hráči sbírali z ledu poněkud ztěžka, ale oba pokračovali bez problémů ve hře, takže se snad nic nepříjemného nepřihodilo.
My jsme po postupném večerním odpadávání hráčů nakonec nastupovali v nepopulárních 11 lidech a tak se pro změnu točili 3 centři (varianty se 3 levými křídly a 5 obránci už máme osahané) a nebylo to myslím špatné. A rozhodně jsme hráli směrem dozadu ve středním pásmu pozorněji než v předchozích zápasech. Ricci nezklamal se svým tradičním pozdním příchodem, ale tentokrát jsme ho postrádali jen dvě střídání.
Naše góly budou tentokrát popsané jen zběžně, protože na mou mailovou výzvu k připomenutí akcí zareagoval jen Ríša a zmiňovaný obluzený Mikin.
Ríša popsal svoji nahrávku na Mikinův gól následovně: „Po hrdelním medvědím výkřiku "Riči" jsem se otočil na útočné modré zpět do třetiny a nahodil puk po hlase na bránu, kde už si s tím ON poradil a zahájil útok na čelo kanadského bodování.“ Takže to byla nejspíš nahrávka na první gól, který padl v čase 10:26 první třetiny („oficiální“ zápis Lucky mlčí). A v té první třetině to byl nezvykle taky gól jediný.
Ve druhé třetině nejprve Mercedes srovnal v čase 2:42 po nějakém tom zaváhání naší obranné dvojice se Subou (byli jsme u obou gólů soupeře), pak Mikin o 4 minuty později skóroval po Subově přihrávce podruhé a pak naposledy o 45 vteřin později Mercedesové dotáhli skóre k remíze. Za další dvě minuty střílel Mikin po spolupráci s Alanem a pak těsně před koncem třetiny (vida, to už nám tu pár zápasů chybělo!) si to zopakovali. Mikinovy góly byly tentokrát nejspíš všechny z jeho oblíbeného prostoru před brankou. Pamatuju si jen jeden, který Mikin tenisovým způsobem sklepával za záda gólmana. Alan toho gólmana tuším nějak trefil střelou do ramene, puk vyletěl vzhůru a ONova pohotovost ho dopravila do sítě. Soupeř chvilku protestoval, že to byla vysoká hůl a vzhledem k tomu, že ON není zrovna trpaslík, to mohlo vypadat, že má hokejku někde u stropu, ale fakt to trefil ve výši ramen.
Ve třetí třetině se hned zkraje konečně prosadil střelecky aktivní Jarda, tomu to dával Pavel S. a o 30 sekund později zvyšoval na 6:2 Suba a to si pamatuju, protože mě při tom Freedom připravil o asistenci, když se připletl hokejkou k mému puku, který šel po mantinelu k Subovi a ten následně od modré prostřelil přízemní ranou gólmana Mercedesu.
Poslední čárku do gólového účtu připsal Alan, tak jak to popisuje Mikin v úvodu zápisu. To na časomíře běžela 11. minuta třetí třetiny.
V tomhle zápase jsme byli taky relativně často na trestné, utkvělo mi hlavně to, jak si Alan u mantinelu nalehl na protihráče, kterého si pro sichr přidržel zespodu hokejkou. Intimní chvilka trvala jen chvilku a rozhodčí ji přerušil dřív, než se to mohlo slibněji rozvinout, ale i tak to ve Freedomovi zanechalo hořké pocity...
No a závěr bude patřit Radimovi, který, podobně jako Jara minule, vychytal trestné střílení.